pokud chceš psřátelit tak kilni SEMKA
neco na rozveseleníhledej tady
reklami hledej tady

Červen 2009

obrázky na ikonky

30. června 2009 v 9:32 | ‼_JaMoUšeK_‼
Po kliknutí se obrázek zvětší

co znavemají jednotlivé veci v pf

30. června 2009 v 8:32 | ‼_JaMoUšeK_‼
Seznámení s programem:
Program má mnoho podobných funkcí,jako má Corel,ale s výjimkou toho,že za ním zaostává v rozmanitosti a s množstvím nástrojů.
Nicméně,grafika se v něm dá dělat kouzelná a je to freeware,což znamená,že je na dobu neurčitou a že jej máme zadarmo!!!
Seznámení s funkcemi:
Po otevření a vložení nového souboru se objeví pár lišt.
Co k čemu slouží popíšu následovně a vše doložím obrázky!
Napravo se nachází tzv.pracovní lišta.Co obsahuje?
a)Barvu,výplň
b)Nástroje pro kreslení
**
Barva
Spodními tlačítky můžeme vybírat ze škály barev,odstínu,gradientových přechodů...Z obrázku vyplývá,že když budu malovat levým tl.myší,bude barva růžová,budu-li kreslit pravým tl.bude barva bílá.Stejně tak vybíráme barvy(označením l a p tl.myši)
**
Levá spodní lišta
Rychlé popsání tlačítek (zleva do prava)
Výběr,kapátko,kouzelná hůlka,kreslení čar,výplň,sprej,štětec,speciální štetec,rozmazávač,rozmazávátko,klonování,posouvání výřezu
***
Podrobněji:
Po stisknutí se dole zobrazí .
Díky tomuto panelu můžeme určovat tvar,jež chceme z obrázku vyříznout a dále s ním pracovat.Podle mě je to na nic!
*
Kapátko znáte již z malování .Jediný rozdíl tady je v tom,že po kliknutí na kapátko se vám dole otevře i ,což slouží k mechanickému zadávání barvy stejně tak,jak to děláte v designu apod.Je to pomocí webových barev.Podle mě je to hodně výhodné pro ty,jež svou grafiku ladí k designu.
*
Kouzelná hůlka.Možná znáte z Corelu.Slouží k vybírání určité oblasti na základě barev.Např.chcete-li se zbavit nějakého pozadí na fotce...!Po odkliknutí se dole otevře .Toto slouží k tomu,do jaké míry se chcete dané oblasti zbavit a jakou část vlastně chcete označit.Výše odchylky=výši označení.
-Výplň.Znáte z malování.Díky ní můžete jednoduše vybarvit větší plochy a přesně!Nesmíte nechávat obrázek otevřený,protože se výplň přelije do pozadí a zabarváte si nejen obrázek ,ale i plochu za ním.Po odkliknutí na výplň se dole otevře .Odchylku necháme být a neprůsvitností můžeme regulovat.Obrázek pak vypadá mnohem živěji.
*
-Sprej taky znáte z malování,takže jeho funkci jistě chápete.Rozdíl je tady opět v rozšířeném využití nebo spíše v nastavení po kliknutí na tlačítko se zároveň dole otevře .Množství=množství barvy nanášené na obrázek,Rozptyl=kam až má být barva rozptýlená (čím menší rozptyl,tím hustější nános,u množství je tomu naopak.Čím více je množství,tím tmavší barva je-nebo spíše hustší,než tmavší)A poloměr=velikost spreje.
*
-štětec.Po odkliknutí se dole otevře .Vy můžete jen vybírat a vybírat :o)
*
-Speciální štětec slouží k rozšířenějšímu dekorativnímu malování (ty lístky miluju!!!)Po kliknutí se dole otevře a vy můžete zase jen vybírat a vybírat :o)
*
-Rozmazávání či posouvání původních křivek.Po kliknutí na některé z těchto dvou tl. se dole otevře -Tím určíte míru rozmazání apod.
*
-Klonování.Funguje to tak,že místo,které chcete naklonovat(mít ho ještě jednou někde jinde) označíte levým tl.myší a přitom budete držet klávesu CTRL!!!!Pak normálka klonujete dále!Po kliknutí se otevřou nějaké parametry,s těma si pohrajte.

po mne od leiczky

30. června 2009 v 8:29 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  diplomky

Jak psát ,,na druhou´´

29. června 2009 v 20:15 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  Jiné návody


Zdroj: Andyn
→ Ale trochu upraveno
Takže... stačí když kliknete na toto → ... bud na x2 (což budete psát menším písmem dole) a nebo na x2 (což budete psát malým písmem na hoře) Nebo na oboje (což budete psát malym písmem uprostřed)

A nebo můžete kliknou na jedno z toho nebo oba najednou a.....
A celý článek psát malým písmem :) ... ale jestli má nějakej čtenář vašeho blogu problémy se čtením malých písmen, tak by to bylo blbý :) no... a tak stačí na ikonku kliknout znovu A vrátíte se do původní velikosti :)


Jak vytvořit rozvrh hodin

29. června 2009 v 20:11 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  photo filtre

Otevři si photofiltre Otevři si svůj obrázek

 1. Otevři si svůj obrázek dej: FILTRY→VYTVOŘENÍ MŘÍŽKY
 2. No a pokud chce š mít první kolonku větší na pondělí-pítek, zaškrtni jen vodorovně a podruhý jen svisle
 3. No a pak už si to jen dopište jak potřebujete


Mno tady je moj rozvrh s moj třídou.......Hezu, ne???

jak vifotit obrazovku

29. června 2009 v 20:10 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  photo filtre

No tak Najeď na stránku kterou ceš vyfotit
Stiskni klávesu PRINT SCREEN-PRT SCR nebo DRUCK S-ABF
→Nachází seouplně nahoře nad šipkami vedle F12

No tak ji stiskněte a pak si otevřete Photofiltre, zmáčkněte pravý tlačítko myši a dejte vložit jako nový obrázek.


Jak si zvýšit návštěvnost

29. června 2009 v 20:08 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  Jiné návody

Mno...založili ste si blog a potřebujete nákou návštěvnost, na kterou už se dá koukat.
Mám ověřených pár způsobů, který 100% vycházej...zteda ne oplne, ale návštěvnost se zvedne..

1.ZPŮsob
Písat hodně článků, které mají názvy jako třeba : Design s Hilary Duff, Pozadí na blog a takové názvy, které lidé zadávají do seznamu....tj pokud budou hledat design s Hilary Duff, dají do vyhledávače:Design s Hilary Duff, a né jen Hilary Duff, jak se jmenuje váš článek v rubrice Designy..
..mno jako docela to funguje

2.ZpůSOb
Soutěže
→ to je uplně nejlepší způsob jak si zlvednout návštěvnost....
Založítě soutěž například SONB- soutěž o nej blog.Noa pak to rozesíláte na blogy aby se tam přihlásilo hodně lidí.
JAK TO FUNGUJE: Čím víc lidí se přihlásí, tím líp.budou se každý den chodit koukat na jejich výsledky, jak si vedou...a to je další plus - oni sami budou rozesílat tvojí adresu, protože potřebují aby pro ně ostatní hlasovali....tím pádem další kupa lidí příde na Váš blog hlasovat pro účastníky!!!!

3.ZpůSOb
Spřátelení
Je ůplně jedno s jakým blogem spřátelíš..jednoduché vysvětlení:
Pokud spřátelíš s blogem co má velkou návštěvnost....je pravděpodobnost, že jeho návštěvníci se na tvůj blog taky podívají, pokud tě má onen blog v menu jako SB
Pokud spřátelíš s blogem co má návštěvnost malou....tak to vůbec nevadí, páč ti lidi, co tam na jeho blog vůbec zablouděj, sou hned pryč, a proto hledej hned unikovou cestu z toho blogu.....a nejblíž si TY v menu!!! A navíc.....moc lidí mu tam asi nechodí protože tam nic není...a pokud spřátelí s tebou, tak návštěvnost se mu zvedne, a výjde ti to stejně jako v případě, že si spřátelila s blogem s velkou návštěvností!!!


4.ZpůSOB
Zkus psát články bez zdroje, ale ne že bys je zkopčila a dala si je na blog, ale články VLASTNÍ!!!!
→ Pokud najdeš někde nejaký článek a budeš ho chtít na blog, tak ho můžeš zkopčit se zdrojem, ale efektnější je pokud ho napíšeš vlastními slovy, a originál můžeš mít jen jako vzor!! Můžeš přidat i obrázky, a konečný výsledek je super!!!!

5.ZpůSOb
Přihlašuj se na soutěže všude jinde na blogách a na blog.blog.cz , a nech se všude propagovat!!!!
..........můžeš vylepit po městě plakáty s tvým blogem nebo to nosit na tašce, nebo stačí to jen někde vytrousit!!!!

pls kopírujte se zdroujem a dejte mi vcedet etli kopčíte okey?? okey


complové zkratky

29. června 2009 v 20:06 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  Jiné návody

LOL - Laughing out Loud (smíchy se mohu strhat)
OMG - O my god (o můj bože)
ROFL - Rolling on the floor laughing (válím se na podlaze smíchy)
GL and HF - Good luck a nd Have Fun (Hodně štěstí a zábavy)
LAMA - Lamer - herní ubožák


jak na zvlnená text v pf

29. června 2009 v 20:04 | ‼_JaMoUšeK_‼
Tak je tady návod jak nějak zvlnit text v PFMno je to docela jednoduchý

1. otevřete si PF a otevřete si obrázek, na kterém chcete mít vlnitý nápis

2. dejte nový o velikosti 800x600 pixelů.....2x dejte nový → budete mít otevřene 2 stejne bile obrazky

3. ted budeme pracovat s tím novým bílým obrázkem:
 • takže napište na ten bílý obrázek ten text PRESNE takovy aky ho cete mit na tom zahlavku bo na tom obrazku co pouzijete. A ten text umistete doprostred
 • zkopirujte CELY ten obrazek a vlozte na ten druhy, ale NEDAVEJTE ODSOUHLASIT!!!
 • klik na FILTY → DEFORMACE → VIR a tam dejte mnozstvi ( ja dala 4 )
 • a mate to.
 • pak uz jen zkopirujte a vlozte na ten puvodni obrazek kde cete mit text a dejte moznosti vlozeni → pruhledna → barva bila

A je to!!!

jak na blog

29. června 2009 v 20:01 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  Jiné návody
 1. obrázky v menu (na levém boku) jsou klikatelný, takže pokud se chcete dostat na video, který jsem vyraběla, stačí kliknout na první obrázek, pokud se chcete dostat do galerie, stačí kliknout na druhý obrázek
 2. když se dostanete na to video, zaroveň se dostanete na stranku youtube, kterou většina z vás asi zná. Na teto stránce jsem vyrobila náš profil na který budu nahrávat všechny naše videa. Přímí odkaz na naš profil je http://cz.youtube.com/user/ustav99, ale mužete se na něj dostat aji přes to naše video.
  Po pravé straně přehravače máte ruzný obrázky, odkazy, atd.. a jeden tam je "ustav99" tak na ten stačí klinout a dostanete se tam kam ste se dostali s odkazem.
 3. v galerii naleznete všechny naše fotky, pokud nevite jak to ovládat, stačí kliknout na to co je napsané podtrženě žlutě a to vás hodí do rubriky kde opět máte žluté odkazy na které stačí o5 klinout a dostanete se už na ty fotky, které máte v malém provedení, pokud je chcete zvědčit, stačí kliknout na "zvědčení" a hodí vás to na stránku enter4u na kterou se dají nahrávat obrázky až do 3 MG
  v rubrice
  Ačko najdete všechny fotky ačka, v rubrice Bčko najdete všechny fotky bečka xD bohužel v ni zatim nic není, protože mám málo zdroju fotek bečka, ale kdyby kdokoliv fotky bečka měl, určitě mi je pošlete
  v rubrice
  všichni jsou fotky všech dohromady xD a v rubrice akce jsou fotky z akci, jako třeba Akademie, ŠVP, ŠVVP...
 4. v minulem članku jsem psala o těch rubrikách pro žáky, do těch se zatim přihlasila jenom Leňa a Tom, takže pokud se chcete taky řihlasit, pište.. Tyto rubriky najdete v menu, pod infem Ačko a Bčko
 5. kdyby ste hledali fotky z nějakého určitého dne, nebo jakoukoliv novinku, či ja vím co a fakt ste to tu nemohli najit, protože se v tom systemu vubec nevyznate, stači zadat do vyhledávače (který je dole pod menu) datum toho dne nebo určite věci a zadat "na tomto webu" mělo by vám to to vyhledat. A pokud nevyhleda, asi to tu na blogu vubec není
 6. kdyby ste chtěli nějakou soukromou otazku, kterou mi nechcete psat do komentařu a icq ani mail na mě nemate, napište do biliho obdelníčku, kterej je nad vyhledavačem a váš text mi dojde na mail.. ale hlavně se nezapomeňte podepsat.. a kdyby ste mi chtěli psat nadavky (co ja vim z jakeho duvodu) bez jména, rači si je odpuste, protože já na to nejsem zvědavá, když je člověk srab a neumí se podepsat ať mi rači ani nepiše. Tento rameček je určenej jenom mě na mail, protože tento blog je zaregistrovaný na muj mail a měnit to nehodlám, pro vlastní bezpečí nás všech..
 7. a asi poslední bod, ještě jednou připomínám, je tu rubrika "chat" v ktere si mužete psat a diskutovat o čem chcete

toď asi zatím ode mě vše, kdyby ste měli jakekoliv otazky, pište do komentařu, na mail, nebo icq

jak na prolínací blend v pf

29. června 2009 v 19:59 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  photo filtre


Návod : jak na prolínací blend
program : Photoflirte stahuj tady česky (můžeme také použít PF studio)
1.po stáhnutí pf si najdeme dva obrázky s kterýma budeme dělat blend (můžeme i více) 2.obrázek musí bít přes celou plochu a druhý jen přes půlu - druhá půlka bude bílá (tu si musíme udělat sami)

3.budeme pracovat s obrázkem jen přes půlku. aby nám šlo prolínání musíme bílou půlku obarvit. to uděláme tak že navrchu v menu klikneme na paletu modrá-bílá (přechod) a vyplníme ji tak jak na obrázku.(označíme si jen bílou půlku)


4.tet celý obrázek i s přechodem skopírujeme (pravé tlačítko myší→kopírovat)

5.obrázek vložíme na celý obrázek ale s maskou takže klikneme na úpravy→vložit jinak→vložit s maskou

6.obrázek se nám tma vloží světleji aby byl tmavší musíme ho vložit víckrát.pro lepší efekt můžeme přidat brushe,text atd..můj hotový blend

ps : pokud obrázek bude mít velký pruh musíme přechod skrátit,jestli i přesto bude obrázek "divný" tak ho otočíme.

dont vory be happy

29. června 2009 v 18:10 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  srandovinky

tomi paci-vsákneš se d mne jako dešt

29. června 2009 v 18:09 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  comeback

Petr Kotvald - Mumuland

29. června 2009 v 17:24 | ‼_JaMoUšeK_‼

pozastavení

28. června 2009 v 17:00 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  moje kecy
cuás lidi co tu ste doufám že ste si všimli že v poslední dobe přidávám hodne obrázku viej a podobných blbostí ale tedka asi budu muset na chvilku pozastavit blog je mi to líto ale čejí mne tábory ale se tam sem zaskočím ale tedka cca dva nebo tří týdny tady ete budu ale pak už ne pač jedu na tabec trak se tu mnejte a nezapomente přezto všechno pdat komentíky až přijedu tak vám dám vedet že sem přišla a začnu zase přidávat vecičky ju tak papa a pištepište co se semka vejde :-)

jak se delá perník

28. června 2009 v 10:41 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  filmííky a klipy


jak se delají gumoví medvídci

28. června 2009 v 10:39 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  filmííky a klipy


jak se delají zalety :-)

28. června 2009 v 10:14 | ‼_JaMoUšeK_‼ |  filmííky a klipy


havanana

28. června 2009 v 10:13 | ‼_JaMoUšeK_‼

jak se delají korálky

28. června 2009 v 10:05 | ‼_JaMoUšeK_‼